НЕВЕЛИКІ КЛОПОТИ ПІСЛЯ СВЯТКОВИХ ДНІВ
Після свят усе починає повертатися у своє русло, одночасно виникають невеликі невідкладні справи, які, можливо, з’явилися спонтанно чи просто відкладалися тривалий час. Найчастіше такі справи відносять до дрібного побутового ремонту, тому у справу йдуть звичні інструменти:
- рулетки,
- шуруповерти,
- викрутки,
- молотки,
- ножівки.
Десь підрізати, а десь навпаки прикрутити, значна частина робіт вимагає наявності у наборі домашнього майстра кріплення. Один із його видів можна назвати по-справжньому універсальним – це шуруп. Останнім часом даний вид кріплення поділяють на:
- напрямки застосування,
- типи обробки металу,
- розміри,
- зовнішній вигляд.
При цьому він залишається незамінним у ряді будівельних, монтажних та інших видів робіт.
ДЕ ЗАСТОСОВУЮТЬ ШУРУПИ?
Почати слід з того, що кріплення універсальне, при його використанні відсутня необхідність наявності частини у відповідь, наприклад, гайки. Звичайно, сказати, що шуруп легко вкрутиться в будь-який матеріал неправильно, але з невеликою підготовкою він легко скріпить все, що вам потрібно. Підбір слід починати з місця застосування, найчастіше виробники роблять поділ, для простоти пошуку, так існують види для монтажу:
- сантехніки,
- вікон та дверей,
- гіпсокартону,
- збирання меблів,
- по металу.
Усі вони мають характерні особливості:
- більш тонке, гостре жало;
- частий або розряджений хід різьблення,
- тип голівки.
Звичайно, окрім самого виду, зверніть увагу на розмір. Виміряйте деталі, що з’єднуються, після чого вирішіть, чи повинен кріплення пройти наскрізь або залишитися в товщі матеріалу. Маленькі підходять для збирання меблів. Довгі шурупи підходять для збирання споруд, встановлення підрозетників. Якщо цікавить, чому часом однаковий на вигляд кріплення стоїть по-різному, уважно прочитайте характеристики, найчастіше секрет у типі покриття. Одним із найдорожчих вважається нержавіюча сталь, а також латунь.
ШУРУП ЯК ЧАСТИНА КРІПЛЕННЯ
Універсальний шуруп став основою для різних кріплень, наприклад, сумісний із дюбелем. Дві ці частини надають специфічні властивості з’єднанню. Так дюбель після пригвинчування скручується всередині матеріалу, таким чином, збільшується сила, що додається, на відрив. Дві частини працюють як єдине ціле. Без цього складно уявити кріплення чогось у газобетон чи гіпсокартон – крихкі, пористі матеріали. Перед будь-яким ремонтом обов’язково перевірте наявність цього кріплення, якщо його не вистачає, просто поповніть запаси.