ЯК ВИБРАТИ ПІДХОДЯЧИЙ ДЮБЕЛЬ
Закріплення чогось у підвішеному стані – одне з основних завдань, що стоять перед будівельниками, що займаються оздобленням внутрішніх приміщень. Більшість меблів, декору, а також значна частина будматеріалів потребує надійної фіксації. Щоб закріпити все перераховане потрібно кріплення, найчастіше вибір падає на дюбель-цвяхи.
З чого складається дюбель-цвях
Даний вид кріплення складеним, за рахунок чого відбувається надійне кріплення, у тому числі в порожнистих конструкціях. Дюбелів існує безліч. Тому, у певних видах складно визначити ставлення кріплення до дюбелів чи анкерів. Для правильного монтажу дюбель-цвяха важливими є кілька складових:
- правильний вибір типу дюбеля, відповідність до завдання;
- попереднє засвердлювання відповідного діаметра.
Відповідну частину складового кріплення – дюбель розрізняють по довжині, типу утримуючих елементів, а також матеріалу. Частка у відповідь виступає заміною шканта. Саме під довжину дюбеля підбирається довжина металовиробу, що повертається, найчастіше це саморіз. У деяких типах такого кріплення застосовують спеціальні цвяхи. Матеріалом для дюбелів є пластики, у тому числі поліпропілен, поліамід, нейлону. Його особлива форма, а також кріплення, що вгвинчується, діють для розширення, яке згодом виступає стопором. Одним із стопорних елементів вважають вуса, вони фіксують дюбель, не даючи йому переміщатися назад та по колу.
Як вибрати дюбель
Перш ніж застосувати той чи інший вид дюбеля, слід оцінити:
- тип основи,
- напрямок зусилля, що додається вантажем;
- додаткові можливі навантаження.
У зв’язку з тим, що є маса причин, що впливають на якість утримання, видів дюбель-цвяхів також багато. До них відносять такі різновиди як:
- універсальний,
- метелик,
- гриб,
- дрива,
- анкерний.
Кожен вид має особливості застосування, більша частина з них залежить від того, де буде розташовуватися частина у відповідь:
- у цілісному матеріалі,
- в пустотілому.
Застосування дюбель-цвяхів виправдане для бетонів різних видів, гіпсокартонних конструкцій, для кріплення теплоізоляційнних матеріалів на фасад. Щоб зробити якісне кріплення, слід правильно підбирати внутрішню частину – метиз. З дюбелями застосовують шурупи та саморізи, найчастіше хроматовані, оцинковані. Бажано, щоб шуруп був якісним, це забезпечить високі експлуатаційні, антикорозійні властивості.