ЩО ТАКЕ ДОЩУВАЧ
Встановлення стабільних літніх температур підштовхує до думок у тому, як автоматизувати полив грядок, газонів, квітників без зайвих витрат коштів. Для одних оптимальним буде система краплинного поливу, інші хочуть, щоб разом із цією дією приходила прохолода, яку дарує вода під час випаровування. Щоб організувати поверхневий полив, цілком можна обійтися дощувачем, також їх називають:
- розпилювач,
- зрошувач.
Назви дощувальників та їх вид
Принцип пристрою цього виду обладнання для поливу може відрізнятися. Тому разом із загальною назвою завжди є уточнюючі:
- віяловий,
- осцилюючий,
- круговий,
- парасольковий,
- маятниковий,
- імпульсний.
Місце укладання або розміщення дощувача
Всі ці уточнення необхідні для того, щоб пояснити пристрій дощувача або як подаватиметься вода після проходження через нього. Варто також сказати, що самі системи, що складаються з пристрою, що подає воду, поливальних шлангів, розприскує обладнання можуть бути змонтовані:
- під дерном;
- поверх трави, землі.
Перший спосіб виглядає естетичніше. До того ж є ретельно продумати точки підключення, а також систему ухилу, для подальшого видалення води на зимовий період, цілком можна поливати ділянку, за допомогою різного обладнання, просто підключаючи поливальні шланги до вузла роздачі конекторами. Також у цьому випадку застосовують парасолькові дощувачі, наприклад, для великих газонів. Деякі системи дозволяють, просто відкривши кран, отримати политу ділянку без особливих витрат часу. Плюс, якщо у вас лише одна точка подачі води, поставивши на неї водолічильник, можна розрахувати витрати води. Для невеликих прямокутних ділянок вибирайте дощувач, що осцилює.
Імпульсний дощовик
З іншого боку, щоб не виконувати жодних робіт з ґрунтом, дерном цілком можна обійтися імпульсним дощувачем. Його легко відрізнити від інших, цей прилад випускає струмінь води, при належному тиску може досягати 12 метрів, регулюючи фіксатор, отримують обертання. Серед усіх інших цей вид відрізняється ще тим, що дозволяє контролювати кут викиду води, її розпилення, більшість моделей працює у двох режимах:
- розпилення по одному напрямку,
- на 360 градусів.
Імпульсний розпилювач відмінно впорається з великою ділянкою, на якій є трава, квіти, чагарники або дерева, вибирають його, у тому числі для городу. Зазначимо, що надійність обладнання залежить від матеріалів: металеві зрошувачі довговічніші, ніж пластикові, а також від виробника.